Kolejni honorowi obywatele w Brwinowie

Brwinów

Trzy nowe osoby dołączyły do licznego grona honorowych obywateli gminy Brwinów. Wyróżnieni zostali: Jadwiga Lebecka-Rumianek, Krystyna Nowicka oraz Henryk Tybuś.

Pamiątkowe medale zostały wręczone 9 października w Pałacyku Otrębusy. Otrzymują je osoby, które zasłużyły się swoją postawą i działalnością dla mieszkańców gminy.

Doktor Jadwiga Lebecka-Rumianek jako lekarz pediatra przez kilkadziesiąt lat dbała o kolejne pokolenia brwinowian. – Pomagała też harcerzom, pełniąc służbę medyczną podczas ich rajdów i wycieczek. Ponieważ pracę zawodową zakończyła dopiero w wieku 80 lat, przez jej gabinet przeszło kilka pokoleń brwinowian. Została zapamiętana jako  ją jako osoba o wielkim sercu. Ze wzruszeniem dziękowała za wyróżnienie – informuje brwinowski magistrat.

Kolejna kobieta, która została honorową obywatelką gminy Brwinów to Krystyna Nowicka. Od ponad 10 lat jest prezesem Towarzystwa Przyjaciół Brwinowa. Jest też wieloletnią działaczką społeczna. – W latach 1994-2002 była radną w Brwinowie i członkiem zarządu gminy, a wcześniej – aktywną harcerką, drużynową, wreszcie zastępcą komendanta hufca ZHP Brwinów i Podkowa Leśna i członkiem Rady Chorągwi Mazowieckiej. Z zawodu jest nauczycielką. Pracowała początkowo w przedszkolu przy ul. Lilpopa, a później w brwinowskiej Dwójce, ucząc i wychowując kolejne roczniki dzieci i młodzieży – opisuje urząd.

Henryk Tybuś przez wiele lat przewodniczył radzie rodziców brwinowskiego liceum ogólnokształcącego i działał w komitecie budowy nowego gmachu dla szkoły. Pod koniec lat 90-tych został członkiem zarządu gminy odpowiedzialnym za inwestycje, a w latach 2002-2014 był radnym w Brwinowie. W ostatnich latach angażował się w prace komitetu upamiętniającego powstańca listopadowego Feliksa Nowosielskiego, przewodniczył komitetowi obchodów Roku Wacława Kowalskiego, działał w Towarzystwie Przyjaciół Brwinowa oraz w nowym, regionalnym oddziale związku emerytów.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.