Kolejne rogatki w czeskich rękach

Kolej

Wszystko jest już jasne. Warszawska Kolej Dojazdowa rozstrzygnęła przetarg na wykonawcę samoczynnej sygnalizacji przejazdowej na przejeździe kolejowym w Grodzisku Mazowieckim przy przystanku Jordanowice. Rogatki wykona firma PRVNI Signalni.

Niektórzy już pewnie tę nazwę gdzieś widzieli i coś kojarzą. Wszystko się zgadza. Czeska firma wykona również rogatki na przejeździe kolejowym w Granicy. Na realizację zadania wykonawca ma 12 miesięcy. WKD najpierw rozstrzygnęła postępowanie dotyczące poprawy systemu bezpieczeństwa w Granicy, a w przypadku przystanku Jordanowice trwało sprawdzanie oferty.

To standardowa procedura. Termin składania ofert minął 24 listopada, więc na rozstrzygnięcie trzeba było czekać prawie miesiąc. W tym czasie WKD analizowała oraz dokonywała oceny otrzymanych propozycji względem kryteriów. Warto dodać, że spółka musiała zająć się tylko jedną ofertą.

Firma PRVNI Signalni spełniła wszystkie wymagania i powierzono jej zadanie zaprojektowania i wybudowania samoczynnej sygnalizacji przejazdowej w Grodzisku Mazowieckim przy przystanku Jordanowice.

W dokumentacji przetargowej na wykonanie zadania przewidziano 18 miesięcy. Czeska firma zaproponowała, że upora się z pracami w 12 miesięcy. Czas będzie liczony od dnia podpisania umowy. 

Zatem dwie inwestycje realizowane przez WKD znalazły się w czeskich rękach. Konieczność wykonania rogatek podyktowana jest względami bezpieczeństwa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.