Kolejne przesunięcie w sprawie „wąskiego gardła”

Pruszków

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich po raz kolejny przesunął termin otwarcia ofert w przetargu na poszerzenie Al. Jerozolimskich w Pruszkowie. Powód? Lawina pytań od wykonawców.

Kierowcy od lat czekają na poszerzenie blisko kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 719. Dokładnie chodzi o fragment Al. Jerozolimskich w Pruszkowie znajdujący się pomiędzy ulicami Bohaterów Warszawy i Partyzantów. Drogowcy, choć mieli w ręku dokumentację projektową to nie mogli wystartować z inwestycją. Wszystko przed odwołania i brak pieniędzy.

Teraz środki na realizację tego przedsięwzięcia znalazły się w kasie MZDW. Jednak wybór wykonawcy nie jest taki prosty. Drogowcy termin otwarcia ofert w przetargu na poszerzenie Al. Jerozolimskich przesunęli już trzeci raz. – Termin przesunęliśmy o 22 dni (otwarcie miało nastąpić 24 maja – przyp. red.). To oznacza, że z ofertami zapoznamy się 14 czerwca. To przesunięcie wynika z licznych zapytań i uwag firm zainteresowanych udziałem w przetargu – wyjaśnia Monika Burdon, rzecznik prasowy MZDW. – Zmieniliśmy zapisy w przetargu dotyczące uprawnień posiadanych przez poszczególne osoby. To poniekąd nasza odpowiedź na sugestie składane przez firmy. Postawiliśmy dość wysoko poprzeczkę i okazuje się, że spełnienie tych wymogów nie jest takie proste – dodaje.

O co dokładnie chodzi? MZDW chciał by m.in. kierownikiem robót wodociągowych i gazowych była jedna osoba, a osoba odpowiadająca za rozliczenie kontraktu ma na swoim koncie dwie rozliczone inwestycje o wartości nie mniejszej niż 20 mln zł brutto każda. Te kryteria zostały złagodzone. – To trochę tak jakbyśmy ogłosili nowy przetarg – mówi Burdon.

Choć rozstrzygnięcie przetargu zostało już trzy razy przesunięte, to termin zakończenia inwestycji wyznaczony na 31 sierpnia 2017 r. nie został zmieniony.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.