Kolejne podejście do przebudowy Armii Krajowej

Brwinów

Drugi etap przebudowy ul. Armii Krajowej śni się włodarzom Brwinowa po nocach. Chcieliby w końcu zrealizować inwestycję. Czy za trzecim podejściem uda się wyłonić wykonawcę?

Wydawałoby się, że to takie proste, ale brwinowski magistrat boryka się z problemami. Pierwszy etap prac na Armii Krajowej przeprowadzono w 2015 roku. Wtedy wybudowano jezdnię, miejsca postojowe oraz przebudowano chodnik. Drugi etap miał być kwestią czasu. W sierpniu 2016 roku gmina ogłosiła przetarg, jednak pojawiła się tylko jedna oferta, która znacznie przewyższała kwotę zarezerwowaną na realizację zadania.

Plany trzeba było odłożyć. Kolejne podejście nastąpiło w styczniu br. Do urzędu wpłynęło pięć ofert, ale… wykonawca nie został wyłoniony. Ponownie na przeszkodzie stanęły pieniądze. W gminnej kasie na przebudowę Armii Krajowej znalazło się ponad 864 tys. zł, a najniższa propozycja wynosiła blisko 944 tys. zł. – Ogłosimy kolejny przetarg. Liczyliśmy, że zmieścimy się w przygotowanej kwocie – zapowiadał Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Jak mówił, tak zrobił. Brwinowski magistrat czeka na oferty do 28 marca. W ramach prac planowane jest wykonanie pełnej konstrukcji jezdni, remont zjazdów, przebudowa chodnika, pojawi się również kanalizacja, a przy cmentarzu parking.

Czy w tym przypadku znajdzie zastosowanie powiedzenie „do trzech razy sztuka”? W Brwinowie bardzo na to liczą.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.