Kolejne podejście do park&ride w Nadarzynie

Nadarzyn

Urząd gminy w Nadarzynie ponownie ogłosił przetarg na projekt i budowę park&ride. W ramach inwestycji ma powstać wygodny parking i centrum przesiadkowe. O ile uda się wybrać wykonawcę prac...

To jedna z większych infrastrukturalnych inwestycji w Nadarzynie. Okazuje się jednak, że nie tak łatwo znaleźć firmę, która mogłaby podjąć się tego zadania. Poprzedni przetarg na wykonanie prac unieważniono. Niedawno ogłoszony został kolejny.

Przypomnijmy, że na to zadanie urzędnikom z Nadarzyna udało się pozyskać spore dofinansowanie. Ze środków unijnych na nowe centrum przesiadkowe przeznaczono 4,6 mln zł. – W ramach tych pieniędzy na działce położonej pomiędzy Urzędem Gmin, a Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych przy ulicy Granicznej powstanie centrum przesiadkowe P&R. Obejmować będzie ono między innymi: 4 perony autobusowe w pełni zadaszone, bezpłatny parking na 225 miejsc (w tym 8 dla niepełnosprawnych). Przy parkingu powstanie punkt ładowania pojazdów z napędem elektrycznym. Można będzie zaparkować także 40 rowerów. Parking będzie monitorowany, a przy nim powstanie poczekalnia dla podróżnych – informował kilka tygodni temu Dariusz Zwoliński, wójt Nadarzyna.

Częścią inwestycji ma być także przebudowa i poszerzenie ulica Granicznej oraz wyjazdu na ulicę Mszczonowską. Miejsce to ma stać się „nadarzyńskim dworcem autobusowym”, gdzie bez problemu zostawimy samochód, aby przesiąść się do komunikacji.

Kiedy park&ride będzie gotowy? Termin zależy od tego, czy tym razem przetarg uda się pomyślnie rozstrzygnąć. Jeśli tak i dojdzie do podpisania umowy, wykonawca będzie miał niewiele czasu. – Zamówienie zrealizować należy w terminie do dnia 29 listopada 2019 r., z zastrzeżeniem, że dokumentacja projektowa zostanie wykonana i uzyskane zostanie pozwolenie na budowę w terminie do dnia 18 stycznia 2019 r – czytamy w ogłoszeniu.

Oferty można składać do 18 października.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.