Kolejne podejście do chodnika

Brwinów

Budowa chodnika na ul. Nadarzyńskiej w Żółwinie przeciąga się. Gmina Brwinów podjęła już dwie próby znalezienia wykonawcy, jednak nikt się nie zgłosił. Magistrat ogłosił kolejny przetarg.

Zakładano, że chodnik na odcinku od ul. Kasztanowej do ul. Słonecznej w Żółwinie pojawi się w ubiegłym roku. Pech chciał, że nie udało się znaleźć wykonawcy. Dwa przetargi i brak ofert –  tak prezentuje się bilans. Kwestia chodnika na Nadarzyńskiej nie odeszła jednak w zapomnienie. Włodarze zapewniali, że sprawą zajmą się w 2016 roku i tak zrobili.

Gmina Brwinów ogłosiła już trzeci przetarg na budowę chodnika wraz z odwodnieniem w ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej. Czy tym razem się uda? –  Chciałoby się powiedzieć do trzech razy sztuka. Wcześniejsze postępowania były ogłaszane odpowiednio w wakacje i na jesieni. Firmy miały zlecenia, więc nie szukały kolejnych. Myślę, że teraz nie będzie problemu ze znalezieniem wykonawcy chodnika – prognozuje Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Mieszkańcy Żółwina liczą, że w końcu będą mogli spacerować chodnikiem, który ma zostać wykonany z kostki betonowej w kolorze szarym. Na tym jednak nie koniec. –  Istotną kwestią jest także wykonanie odwodnienia w ul. Nadarzyńskiej. Planujemy również wybudowanie wyniesionego skrzyżowania ul. Nadarzyńskiej z ul. Słoneczną. Z kolei przy sklepie powstanie parking, a w jego pobliżu pojawi się wyniesione przejście dla pieszych –  wyjaśnia Kosiński.

Gmina na realizację inwestycji zabezpieczyła 890 tys. zł. Brwinowski magistrat czeka na oferty do 15 marca. Czy tym razem uda się wyłonić wykonawcę? Jeśli tak, to ten czas na realizację zadania będzie miał do końca sierpnia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.