Kolejna licytacja terenów pod AWW

Grodzisk Maz.

Jeden z komorników działających przy grodziskim sądzie rejonowym przygotowuje się do ogłoszenia drugiej już licytacji gruntów, na których miał powstać park rozrywki Adventure World Warsaw.

Niektórzy praktycznie do samego końca wierzyli, że pod Grodziskiem Mazowieckim powstanie gigantyczny park rozrywki. Inwestycja pod szyldem „Adventure World Warsaw” miała składać się z pięciu wysp tematycznych, na których planowano rozmieścić 25 wyjątkowych atrakcji. Goście znaleźliby tam kolejki górskie, zjeżdżalnie wodne, baseny, interaktywne fontanny i wiele innych. Uzupełnieniem kompleksu miały być: baza hotelowa z 800 pokojami, całoroczny aquapark oraz strefa rozrywkowo-handlowa. Budowa miała zakończyć się w 2015 r., ale park testowo miał zostać udostępniony dla gości jeszcze w 2014 r.

Z tych planów nic jednak nie wyszło, zaś teren, na którym miał powstać AWW ma zlicytować komornik. W maju br. odbyła się pierwsza licytacja komornicza 20 działek. Niestety nie było chętnych na ich zakup.

Wartość grodziskich gruntów należących do AWW została oszacowana na 56 mln zł. Cena wywoławcza na pierwszej licytacji wynosiła 3/4 tej kwoty, czyli 42 mln zł. – W przypadku drugiej licytacji cena wywoławcza stanowi 2/3 ceny oszacowania – poinformował nas komornik.

Druga licytacja już została ogłoszona. Odbędzie się 3 października w budynku Sądu Rejonowego w Grodzisku Mazowieckim. Cena wywoławcza licytacji to już nie wspomniane 42 mln zł, a o dziewięć milionów złotych mniej, czyli 33 mln zł. Czy tym razem znajdą się chętni?

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.