Kolejarze pomogą niepełnosprawnym

Region

Koleje Mazowieckie chcąc ułatwić podróż pociągiem osobom niepełnosprawnym wprowadzają nowe usługi. Teraz prócz nowoczesnych rozwiązań w pociągach, kolejarze pomogą w zorganizowaniu i odbyciu podróży.

Osoby niepełnosprawne lub o ograniczonej sprawności ruchowej mogą zgłaszać chęć odbycia podroży pod numerem telefonu 783 910 289. Odpowiednia informacja jest przekazywana do obsługi pociągu. Dzięki temu kolejarze wiedzą, że w danym terminie w pociągu będzie przebywać osoba, której należy pomóc przy wsiadaniu i wysiadaniu. Numer jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.00. Kolejarze proszą by pasażerowie zgłaszali informacje 48 godzin przed planowana podróżą. – Wcześniejsze zgłoszenie zamiaru odbycia podróży naszymi pociągami pozwoli na podjęcie działań mających na celu ułatwienie przejazdu. W takich sytuacjach, oprócz standardowych rozwiązań, staramy się także wzmocnić obsługę pociągu, czy podstawić pociąg przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – mówi Donata Nowakowska, Rzecznik Kolei Mazowieckich.
 
Na stronie internetowej Kolei Mazowieckich można również znaleźć wykaz stacji przystosowanych dla osób niepełnosprawnych i o ograniczonej sprawności ruchowej, na których zatrzymują się pociągi przewoźnika. Dodatkowo w spisie znajdują się informacje dotyczące możliwości rezerwacji miejsc, aktywacji karty miejskiej czy bliskości przystanku komunikacji miejskiej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.