Kolej: kawa, herbata i stonka

Region

Mróz, śnieg, awarie i opóźnienia - tak w wielkim skrócie można opisać sytuację na kolei. Dotyczy to zarówno pociągów podmiejskich, jak i tych dalekobieżnych. Jednak w drugim przypadku sytuacja jest mimo wszystko dużo gorsza.

Dezinformacja i ogromny chaos na kolei spowodowały, że w ostatnich dniach na Dworcu Centralnym słychać było tylko narzekania pasażerów. Kasjerki nie umiały odpowiedzieć, co dzieje się z pociągami i jak duże są opóźnienia. Nie pomagały również informacje zamieszczone na stronie internetowej.

Teraz sytuacja ma się unormować. Punkt informacyjny po kilku dniach przerwy wrócił na Dworzec Centralny, pojawiły się również liczne tablice z rozkładami. Informacje są również dostępne na Dworcu Wschodnim i Zachodnim.

Kolejarze twierdzą, że z powodu zbliżających się świat zorganizowano niespodziankę dla wszystkich podróżnych, czyli gorącą kawę i herbatę.

Inne problemy stwarza tabor, który często jest przestarzały i podatny na wszelkiego rodzaju awarie, które paraliżują ruch. Jednak i na to znalazła się rada. W trudnych sytuacjach pomóc ma stonka, czyli popularna lokomotywa spalinowa, która czeka w pełnej gotowości przez 24 godziny na dobę na Dworcu Zachodnim.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.