Kłopoty z zastępczą komunikacją na WKD

Kolej

1 lipca rozpoczął się remont na torowisku Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Zamiast pociągów do dyspozycji pasażerów są autobusy. Niestety nie wszyscy podróżni są zadowoleni z funkcjonowania zastępczej komunikacji. Co warto wiedzieć aby uniknąć problemów?

Zastrzeżenia wobec zastępczej komunikacji autobusowej (ZKA) zgłosiło wielu pasażerów WKD. Głosy niezadowolenia pojawiły się w komentarzach pod naszym poprzednim artykułem na ten temat. Dwa główne problemy związane z ZKA to brak klimatyzacji w niektórych pojazdach oraz trudności z lokowaniem pasażerów. Chodzi o to, że poszczególne kursy są obsługiwane nawet przez trzy autobusy. W momencie gdy na przystanek podjeżdża pierwszy z nich, wszyscy pasażerowie wchodzą tłumem i jadą w dużym ścisku. Podczas gdy podjeżdżają dwa kolejne autobusy, odjeżdżają niemal puste. Dlatego WKD postanowiła poinformować, że: – Kursy przewidziane w rozkładzie jazdy mogą być obsługiwane przez zróżnicowaną liczbę pojazdów: 1, 2 lub 3 autobusy – napisano na stronie www.wkd.com.pl.

Kierowcy starają się dotrzeć razem i na czas. Jednak nie zawsze jest to możliwe. – W zależności od warunków ruchu drogowego (kongestia ruchu, czasowe wstrzymania przez zarządców ruchu drogowego, wypadki itp.) równomierność oraz punktualność pojazdów ZKA w ramach obsługi kolejnych przystanków na trasie może ulec zmianie, na co organizator przewozów oraz przewoźnik ma ograniczony wpływ – czytamy na oficjalnej stronie WKD.

Warto pamiętać, że pasażer ma prawo zgłosić każdy problem. W przypadku stwierdzenia jakiekolwiek nieprawidłowości można zwrócić się WKD. Trzeba podać dane umożliwiające identyfikację takiego kursu, czyli: datę, godzinę, lokalizację najbliższego przystanku, numer linii, numer brygady pojazdu (oznaczenie liczbowe umieszczone za ścianą czołową pojazdu) lub numer rejestracyjny pojazdu.

Bardzo przydatne mogą okazać się poniższe rozkłady jazdy, które podano wraz z liczbą pojazdów obsługujących dane kursy:
 

ZA1 – LINIA 1: kierunek Warszawa Śródmieście WKD – Pruszków WKD wraz z liczbą pojazdów obsługujących określone kursy

ZA1 – LINIA 1: kierunek Pruszków WKD – Warszawa Śródmieście WKD wraz z liczbą pojazdów obsługujących określone kursy

ZA1 – LINIA 2: kierunek Warszawa Śródmieście WKD – Komorów WKD wraz z liczbą pojazdów obsługujących określone kursy

ZA1 – LINIA 2: kierunek Komorów WKD – Warszawa Śródmieście WKD wraz z liczbą pojazdów obsługujących określone kursy

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.