Kłopotliwa sygnalizacja na „wahadle” w Podkowie

Region

Kierowcy, którzy od tygodnia stają w korkach na remontowanym fragmencie trasy 719 w Podkowie Leśnej, skarżą się na źle ustawioną sygnalizację świetlną. Na dłuższą chwilę blokuje ona ruch z obu stron, co jeszcze bardziej utrudnia pokonanie tego odcinka...

Remont przepustu na trasie 719 i wprowadzenie ruchu wahadłowego tuż za skrzyżowaniem w Podkowie (w kierunku Grodziska) mocno dały się we znaki kierowcom. Oczekiwanie na pokonanie tego odcinka sięga nawet 20 minut. Co więcej auta jadące od strony Grodziska po minięciu galerii handlowej nie mają możliwości „ucieczki” z korka, muszą ustawiać się w kolejce do „wahadła”.

Sytuacji nie polepszała sygnalizacja świetlna ustawiona na remontowanym fragmencie trasy. Przed dłuższy czas blokowała ona ruch z obu stron, pokazując kierowcom czerwone światło. Z prośbą o interwencję w tej sprawie zwróciliśmy się do Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, który zlecił prace. – Wiem, że cykl świateł został tam zmieniony w stosunku do tego, co było na początku. Trudno powiedzieć czy jest lepiej, ale mamy nadzieję, że choć odrobinę poprawiło to sytuację. Tam jest duże natężenie ruchu, ale niestety nie mieliśmy innej możliwości  przeprowadzenia tych prac – mówi nam Monika Burdon, rzecznik prasowy MZDW.

Jeszcze w sobotę sygnalizacja pracowała jednak w trybie długiego czerwonego światła dla obu kierunków. Jechaliście dziś tą drogą? Jest lepiej? Piszcie w komentarzach i na skrzynkę kontakt@wpr24.pl.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.