Kładą asfalt na Borkowej

Brwinów

W marcu ruszyła przebudowa ul. Borkowej w Brwinowie. Prace są na tyle zaawansowane, że drogowcy kładą już asfalt.

To jedna z tych ulic w Brwinowie, która swoje lata świetności ma dawno za sobą. Dlatego gmina w tegorocznym budżecie zarezerwowała środki na jej przebudowę. Po ogłoszeniu przetargu i wyłonieniu wykonawcy za pierwszym podejściem, pod koniec marca rozpoczęły się roboty drogowe. Dotyczą one odcinka między ul. Konopnicką a Lilpopa. Wkrótce zamiast zniszczonej i nierównej nawierzchni mieszkańcy będą mogli cieszyć się gładkim jak tafla lodu asfaltem.

Roboty związane z przebudową Borkowej są na tak zaawansowanym etapie, że wykonawca rozpoczął układnie pierwszej warstwy asfaltu. Choć całe przedsięwzięcie powinno zakończyć się do sierpnia, to obserwując tempo prac można stwierdzić, że droga zostanie oddana do użytku wcześniej.

Co zmieni się na remontowanej ulicy? Przede wszystkim powstanie asfaltowa jezdnia i chodniki. Przy Poprzecznej, Różanej i Kępińskiej powstanie skrzyżowania wyniesione. Ponadto włodarze zaplanowali budowę progów zwalniających i odwodnienia oraz zagospodarowanie zieleni. Niestety mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami jakie występują podczas przebudowy – całkowicie zamknięto remontowany odcinek drogi.

Będą kolejne remonty dróg
W tym roku na terenie gminy Brwinów przebudowane zostaną także inne ulice. Obecnie na etapie poszukiwania wykonawcy jest ul. Konopnickiej. W kolejce czekają: ciąg łączący drogę wojewódzką nr 719 z ul. Pszczelińską (Jodłowa-Leśnej Polany-Otrębuska-Fabryczna), ul. Kępińska na odcinku od dw nr 719 do ul. Wilsona, jak również ul. Kraszewskiego – od Konopnickiej do Pszczelińskiej.

Niestety włodarze nie są w stanie ocenić kiedy dokładnie rozpoczną się remonty wymienionych ulic. Jak twierdza, wszystko zależy od finansów.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.