Kilkadziesiąt wykroczeń na Powstańców

Region

Kilkanaście mandatów i kilkadziesiąt wszczętych postępowań wobec kierowców łamiących przepisy to efekt kontroli monitoringu miejskiego na zamkniętej przez kilka dni ulicy Powstańców w Pruszkowie - informuje pruszkowska Straż Miejska.

Ulica Powstańców została zamknięta na początku tygodnia. MPWiK musiała przeprowadzić prace modernizacyjne sieci wodociągowej. Początkowo naprawa miała zakończyć się w środę, jednak w trakcie prac doszło do kolejnej awarii i remont przeciągnął się do piątku. Na okres naprawy wodociągowcy wyłączyli z ruchu odcinek drogi od Stalowej do Ołówkowej. Po obydwu stronach postawiono znaki zakazu.

Mimo zamknięcia ulicy wielu kierowców próbowało pokonać ten odcinek drogi nie bacząc na przepisy ruchu drogowego. System monitoringu miejskiego zarejestrował kilkadziesiąt takich przypadków. Strażnikom udało się także zatrzymać dwóch kierowców, …

W środę 20 października przed godziną 19.00 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli dostawczego fiata Ducato. Podczas kontroli okazało się, że 43-letni kierowca jest pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że Adam P., mieszkaniec Bielska-Białej miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Pijany kierowca został przekazany pruszkowskiej policji.

Dwa dni później strażnicy zatrzymali do kontroli terenową toyotę Land Cruiser. Powodem zatrzymania było niedostosowanie się do znaków drogowych. Kierowca nie okazał jednak dokumentów do kontroli i próbował uciec z miejsca zatrzymania. Został zatrzymany, strażnicy wezwali także policję. Po przeszukaniu przy 39-letnim Pawle B. znaleziono większą ilość tabletek niewiadomego pochodzenia oraz biały proszek.

Źródło: Straż Miejska w Pruszkowie


  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.