Kierowcy parkują na przystanku

Pruszków

Z myślą o autobusowej komunikacji zastępczej powstał przystanek Kościuszki 04 w Pruszkowie, a wraz z nim problem – kierowcy zatrzymują się w miejscu przeznaczonym pod punkt przesiadkowy dla pasażerów.

W tej sprawie napisało do nas wielu czytelników. Skarżą się, że kierowcy parkują w rejonie przystanku Kościuszki 04, a tym samym utrudniają im wsiadanie i wysiadanie z autobusów. Na nic zdają się bardzo dobrze widoczne znaki poziomie oraz pionowe. Warto wspomnieć, że do niedawna na tym krótkim odcinku funkcjonował parking, jednak wraz z wprowadzeniem komunikacji zastępczej wszystko uległo zmianie. 

Straż miejska interweniuje w tej sprawie każdego dnia. – Interwencje podejmowane są codziennie w stosunku do kierowców, którzy naruszają dwa przepisy odnośnie znaku zatrzymywania się i postoju w odległości mniejszej niż 15 m od słupka wyznaczającego przystanek komunikacji – mówi Marcin Chodkiewicz, kierownik sekcji wykroczeń w pruszkowskiej straży miejskiej. – Oznakowanie jest prawidłowe i naszym zdaniem wystarczające. Ustawiony jest znak zakazu zatrzymywania się, wykonano oznakowanie poziome na jezdni, które wyznacza odległość 15 m w jedną i w drugą stronę od słupka przystanku autobusowe. Kierowcy muszą zwracać większą uwagę w tym miejscu – dodaje.

Jakie kary grożą za te wykroczenia? – Za parkowanie grozi 100 zł i 1 punt karny. Natomiast jest tam też chodnik i jeśli kierowca wyjedzie dalej niż miejsce wyznaczone do przejścia dla pieszych czyli ustawowe 1,5 m to popełnia drugie wykroczenie i wtedy mandat może wynieść 200 zł i 2 punkty karne – odpowiada Chodkiewicz.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.