Kierowcy, noga z gazu! Specjalny policyjny pojazd w akcji

Grodzisk Maz.

Grodziscy policjanci od wtorku prowadzą na ulicach miasta akcję z użyciem specjalnego auta wyposażonego w bardzo czułe kamery. Kierowcom radzimy więc zdjąć nogę z gazu.

Celem policyjnych działań jest wzmocnienie przede wszystkim bezpieczeństwa pieszych. – W celu minimalizowania zagrożeń dla tych uczestników ruchu drogowego w dniach 20-22 marca grodziscy policjanci ruchu drogowego będą prowadzić działania pn. „Bezpieczny pieszy”. Do działań zostanie użyty również pojazd mobilnego centrum monitoringu z Komendy Stołecznej Policji. Wóz jest wyposażony w wysokiej jakości kamery, system komunikacji z jednostkami i z główną bazą danych policji. Nagrane tam nieprawidłowe zachowania na drogach będą podstawą do interwencji policjantów pracujących w terenie. Podczas działań funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych, jak również kierujących pojazdami, którzy powodują zagrożenia dla siebie i innych użytkowników dróg – wyjaśnia asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Mobilne Centrum Monitoringu zostało zbudowane na bazie Mercedesa Benz Sprinter. Pojazd jest wyposażony w 8 kamer. Wszystkie dysponują 35-krotnym przybliżeniem optycznym. Kamery radiowe mogą przesyłać obraz na dystansie do 1000 m od pojazdu.

Materiał filmowy przesyłany z wszystkich kamer jest zapisywany automatycznie na dyskach twardych rejestratorów, które są w stanie pomieścić kilkaset godzin materiału ze wszystkich 8 kamer w najlepszej rozdzielczości.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.