Kierowca wjechał w pieszych

Pruszków

W Pruszkowie w rejonie skrzyżowania ul. Kościuszki i al. Wojska Polskiego kierowca srebrnego volkswagena zderzył się z innym pojazdem, w wyniku czego zjechał z jezdni na chodnik, ściął sygnalizator i potrącił dwie osoby. Są duże utrudnienia w ruchu drogowym.

Do zdarzenia doszło około godziny 15.30. – Volkswagen Sharan wjechał w grupę ludzi przy przejściu dla pieszych – poinformował nas czytelnik Michał, za pośrednictwem Facebooka.

Na miejscu znajduje się kilka policyjnych radiowozów, karetki pogotowia i wóz strażacki. – Poszkodowane są dwie osoby. Jedna to 17-latka, która z urazem barku trafiła do stołecznego szpitala przy ul. Kasprzaka. Druga pani, nieco starsza z ogólnymi potłuczeniami i powierzchownym urazem głowy została odwieziona do szpitala w Grodzisku Mazowieckim – mówi nam Wojciech Diadia, szef pruszkowskiej bazy Falck Medycyna.

Jak relacjonowali nam świadkowie tego zdarzenia, wyglądało ono dramatycznie. Kierowca volkswagena zderzył się z innym pojazdem, a następnie wylądował na chodniku przed samym przejściem dla pieszych. Niestety w momencie tej sytuacji kilka osób oczekiwało na zielone światło, dwie z nich zostały poszkodowane.

Są utrudnienia, policjanci kierują ruchem.

AKTUALIZACJA 16.30
 

Przyczyną wypadku było nieustąpienie pierwszeństwa. – Jeden z pojazdów poruszał się al. Wojska Polskiego od Znicza w kierunku Otrębus. Na skrzyżowaniu z ul. Kościuszki kierująca wykonywała manewr zawracania i nie ustąpiła pierwszeństwa nadjeżdżającemu pojazdowi. Następnie samochód uderzył w sygnalizator, a później w stojące przy przejściu dla pieszych dwie kobiety. Obie trafiły do szpitala – opisuje st. asp. Marzena Dąbrowska z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.