Kierował mimo zakazu i był nietrzeźwy

Grodzisk Maz.

Wsiadł za kierownicę samochodu mimo sądowego zakazu, był pod wpływem alkoholu i przewoził amfetaminę. Takimi wyczynami może pochwalić się 31-letni Przemysław P.

Do zatrzymania mężczyzny doszło na terenie gminy Baranów (powiat grodziski). Uwagę policjantów zwrócił samochód, który na widok ich radiowozu raptownie skręcił w jedną z ulic. Funkcjonariusze postanowili ruszyć za pojazdem. W chwili kontroli drogowej kierowca próbował uniknąć sprawdzania dokumentów oraz wnętrza auta. Ponadto od mężczyzny czuć było alkohol…

– Po przeszukaniu samochodu powód takiego zachowania stał się jasny. W aucie policjanci znaleźli torebkę z białym proszkiem i schowane prawo jazdy. Po sprawdzeniu uprawnień do kierowania okazało się, że 31-latek ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązuje jeszcze przez ponad rok. Nie był to jedyny powód, dla którego mężczyzna nie powinien siadać za kierownicę. Badanie stanu trzeźwości kierowcy potwierdziło, że ma on w organizmie 0,7 promila alkoholu – informuje Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Po tym jak Przemysław P. wytrzeźwiał zostały mu przedstawione zarzuty: kierowania autem w stanie nietrzeźwości, złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów i posiadania narkotyków.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.