Kiedy przebudowa Kościelnej i Potulickiego?

Pruszków

Zapowiadany na wakacje remont dwóch ważnych uliczek w centrum Pruszkowa przesuwa się. Pierwszy przetarg na przeprowadzenie prac unieważniono z powodu braku ofert. Kolejne postępowanie rozpocznie się w najbliższych dniach.

Kościelna i Potulickiego to ulice niewielkie, ale kluczowe dla ruchu centrum miasta. W dodatku mocno zniszczone, z dziurawą nawierzchnią, krzywymi chodnikami i odpadającymi krawężnikami. A każdego dnia przechodzi i przejeżdża tamtędy wiele osób.

Remont tego odcinka miał ruszyć w wakacje, aby był jak najmniej uciążliwy nie tylko dla mieszkańców, ale też dla tych, którzy korzystają z popularnych punktów usługowych, przedszkola i szkoły. Wygląda jednak na to, że plan ten nie zostanie zrealizowany i prace ruszą później.

Powodem przesunięcia jest fiasko pierwszego przetargu. – Nie otrzymaliśmy żadnej oferty. To się czasami zdarza. W ciągu najbliższych dni rozpoczniemy drugi przetarg i liczymy, że tym razem pojawią się propozycje – mówi Elżbieta Korach, naczelnik Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Urzędu Miejskiego w Pruszkowie.

Przewidywany zakres prac to wymiana nawierzchni, chodników i budowa miejsc parkingowych.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.