Kiedy powstanie system informacji pasażerskiej?

Kolej

Taki system to nic innego jak monitory podobne do tych z warszawskich przystanków tramwajowych. Będą one informowały pasażerów o przyjazdach pociągów, ich relacjach czy ewentualnych opóźnieniach. Sprawdzamy na jakim etapie jest realizacja inwestycji.

Budowa systemu informacji pasażerskiej na przystankach Warszawskiej Kolei Dojazdowej rozpoczęła się na początku kwietnia. Oprócz budowy samego systemu zdecydowano się na montaż kamer monitoringu. Dzięki tym elementom podróż linią WKD będzie przyjemniejsza i z pewnością bezpieczniejsza.

Na jakim etapie jest realizacja inwestycji? – Zakończyły się prace związane z montażem konstrukcji wsporczych pod kamery oraz tablice informacji pasażerskiej. Jednocześnie trwa budowa oprogramowania informatycznego do pozyskiwania danych na temat lokalizacji pojazdów w czasie rzeczywistym i następnie przekazywania tej informacji na tablicę systemu informacji pasażerskiej – mówi Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

Niebawem na przystankach pojawią się monitory systemu informacji pasażerskiej i kamery monitoringu. Kiedy nastąpi koniec prac? – Przez cały lipiec będzie prowadzony montaż kamer oraz powinny rozpocząć się prace związane z montażem wyświetlaczy.  Planujemy, że prace zakończą się na przełomie trzeciego i czwartego kwartału – zaznacza Kulesza.

Poszukiwania wykonawcy dla tego zadania WKD rozpoczęła jeszcze we wrześniu 2014 roku. Co prawda przetarg cieszył się sporym zainteresowaniem, ponieważ zgłosiło się aż dziewięciu wykonawców, jednak kolejarze dwukrotnie przedłużali termin związania z umową. Dodatkowo jeden z podmiotów odwołał się do Krajowej Izby Odwoławczej, co spowodowało dodatkowe opóźnienia.

Po wyłonieniu wykonawcy prac w 2015 r., przewoźnik ogłosił kolejne postępowanie. I tak w czerwcu ubiegłego roku rozpoczęły się poszukiwania inwestora zastępczego, który nadzorowałby przebieg inwestycji. Inwestycja  wystartowała 4 kwietnia tego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.