Kiedy kolektor deszczowy dla Milanówka?

Milanówek

O potrzebie wybudowania w Milanówku kolektora deszczowego mówi się od lat. Inwestycję ma przeprowadzić PKP PLK, a prace ruszą niebawem.

Problem z odwodnieniem w centrum miasta-ogrodu znany jest od dawna. Długo trwały też przygotowania do budowy kolektora deszczowego z prawdziwego zdarzenia. Wykonanie tej instalacji leży po stronie PKP PLK. Celem jest bowiem zapewnienie dpowiedniego odwodnienia także dla stacji.

Ale to inwestycja kluczowa również dla dalszych planów rozwoju centrum Milanówka, jakie snują obecne władze. Chodzi m.in. o stworzenie w sercu miasta bulwarów. – Chcielibyśmy jak najszybciej zająć się realizacją tego pomysłu. Wszystko jednak zależy od tego jak szybko powstanie kolektor wzdłuż ul. Warszawskiej – tłumaczył nam niedawno Piotr Remiszewski, burmistrz Milanówka.

Kiedy zatem prace przy budowie kolektora rozpoczną się? – Wykonawca uzyskał wszystkie wymagane zgody do rozpoczęcia prac przy budowie nowego kolektora deszczowego. Obecnie dopracowywane są projekty dotyczące tego zadania. Zakładamy, że wykonawca wybuduje kolektor do czasu zakończenia prac w przejściu podziemnym. Prace będą wiązały się ze zmianami w komunikacji wzdłuż ulicy Warszawskiej. O zmianach wykonawca będzie informował z wyprzedzeniem. Budowa kolektora deszczowego zapewni właściwe odprowadzenie wody z przystanku – wyjaśnia Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Koniec prac w przejściu podziemnym, czyli? – Wymagamy od wykonawcy zakończenia robót we wszystkich przejściach podziemnych do końca marca – dodaje przedstawiciel PLK.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.