Karta miejska przez internet nie dla nas

Region

Można już kupować bilety okresowe ZTM przez internet. Problem w tym, że możliwość ta nie dotyczy m.in. mieszkańców Pruszkowa i Piastowa.

Oferta funkcjonuje od poniedziałku 20 czerwca. Dzięki niej przez internet można kupić bilet 30- i 90-dniowy. Minusem jest fakt, że po tej transakcji trzeba zakodować bilet na Warszawskiej Karcie Miejskiej za pomocą specjalnego urządzenia.

– Karty muszą być zakodowane a następnie aktywowane. To dwie oddzielne czynności. System opiera się o kartę miejską i ona musi się zetknąć z urządzeniem – tłumaczy nam Andrzej Skwarek, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego.

Póki co, takich urządzeń na terenie stolicy jest tylko 50. Żadnego nie ma w Pruszkowie i Piastowie, co praktycznie uniemożliwia korzystanie z tej formy mieszkańcom naszego regionu. Trzeba by najpierw kupić bilet jednorazowy, aby kartę miejską zakodować w Warszawie.

– To etap pilotażowy. W tej chwili to rozwiązanie dotyczy osób, które podróżują w okolicach linii metra – przyznaje Skwarek. – Z czasem lokalizacje będą zwiększane. Planujemy umieszczenie tych urządzeń na uczelniach, w szpitalach, ale również na lotnisku i dworcach – zapowiada.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.