Karta Mieszkańca również w Brwinowie

Brwinów

Kolejna gmina z naszego regionu przygotowuje się do uruchomienia Karty Mieszkańca. Taki system działa m.in. w Grodzisku Mazowieckim, Nadarzynie czy Pruszkowie. Od stycznia karty będą wydawane również w Brwinowie.

Brwinowska Karta Mieszkańca podobnie jak w innych gminach ma zachęcić do rozliczania podatku w miejscu zamieszkania, czyli w tym przypadku w Brwinowie. Dzięki temu do gminnej kasy trafi część płaconego przez mieszkańców podatku. To oznacza podwójną korzyść dla mieszkańca. Im więcej pieniędzy w gminnej kasie, tym więcej inwestycji można zrealizować. Co więcej posiadacz BKM będzie mógł korzystać z rozmaitych ulg i zniżek.

Regulamin BKM jest już w przygotowaniu. Ten dokument określi dokładne zasady dotyczące tego kto i w jaki sposób może ubiegać się o wydanie takiej karty. Dziś wiadomo już, że Brwinowską Kartę Mieszkańca otrzymają osoby, które w zeznaniu podatkowym jako miejsce zamieszkania wskazują właśnie Brwinów.

Karta Brwinowska będzie obowiązywać tylko w komunikacji brwinowskiej. Od 1 stycznia 2017 r. na terenie gminy uruchomionych zostanie 10 linii autobusowych. – Karta pozwoli dzieciom i młodzieży uczącej się oraz studentom studiów dziennych do 26. roku życia na bezpłatne przejazdy komunikacją. Dzięki temu te osoby, które uczą się poza Brwinowem, będą mogły szybko dojechać do stacji PKP czy WKD i nie będą musiały kupować kolejnego biletu miesięcznego. Dorośli posiadacze Brwinowskiej Karty Mieszkańca kupią bilety za symboliczną złotówkę – mówi Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Wielu mieszkańców, głównie Parzniewa, liczyło na to, że BKM będzie honorowana również w Pruszkowie. Dzięki temu brwinowianie mogliby korzystać ze zniżek oferowanych przez instytucje i sklepy działające w Pruszkowie. – Jest taka możliwość, ale my jeszcze przez kilka lat nie będziemy w to wchodzić. Jeśli mieszkańcy gminy Brwinów wchodziliby za niższe stawki na pruszkowski basen, to tę różnicę w cenie musiałaby dołożyć gmina. Dzisiaj jeszcze nas na to nie stać – zaznacza burmistrz Kosiński.

Brwinowski urząd ogłosił również konkurs na projekt graficzny Brwinowskiej Karty Mieszkańca. W konkursie mogą wziąć udział pełnoletni mieszkańcy Brwinowa oraz firmy działające na terenie gminy. Projekty można składać do 21 października w Urzędzie Gminy Brwinów. Decyzję o tym, która z prac jest najlepsza, podejmą mieszkańcy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.