Kąpielisko w Parku Mazowsze otwarte

Pruszków

Choć pogoda nie rozpieszcza, a na takie obrazki jak na zdjęciu trzeba będzie poczekać przynajmniej do przyszłego weekendu, to zgodnie z zapowiedziami w ostatni czerwcowy weekend ruszyło strzeżone kąpielisko w pruszkowskim Parku Mazowsze. Ratownicy są na miejscu i będą codziennie aż do września.

Przygotowania do rozpoczęcia sezonu kąpielowego w Pruszkowie trwały od kilku miesięcy. – Skrócona o około metr zostanie strefa dla osób, które nie potrafią pływać. Oczyszczone zostanie dno. Pojawi się piaszczysty fragment brzegu, ale niewielki. Leżaki i ręczniki będzie można rozkładać na trawie – mówił nam już w kwietniu Jacek Elżanowski, dyrektor miejskiej pływalni Kapry, która od lat odpowiada za ogrganizację i bezpieczeństwo na kąpielisku.

Słowa dotrzymano. Od sobotniego poranka z kąpieliska można korzystać, choć nie za bardzo sprzyja temu pogoda. – Ratownicy są na miejscu w godz. 10.00-18.00 i serdecznie zapraszamy do inauguracji sezonu – zachęca Elżanowski.

Ekipa ratowników dysponuje odpowiednim sprzętem, została też przeszkolona. Będzie czuwać nad bezpieczeństwem osób korzystających z kąpieliska zarówno w weekedny jak i w dni powszednie. Sezon zakończy się na początku września.

Miłośnikom wodnych atrakcji przypominamy, że w każdy weekend bezpłatnie można popływać kajakiem po Parku Potulickich. Tę atrakcję również co roku organizuje pływalnia Kapry.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.