Kanalizacja wkracza do południowego Brwinowa

Region

Już za niespełna miesiąc ruszą prace przy budowie kanalizacji sanitarnej w południowej części Brwinowa. To kolejny etap realizacji programu „Czyste życie – kompleksowa gospodarka wodno-ściekowa w Gminie Brwinów”.

W przetargu na wykonanie tego etapu budowy sieci kanalizacyjno-wodociągowej zwyciężyła firma Instalbud z Rzeszowa. Burmistrz gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński i prezes Instalbudu Marian Góral podpisali dziś umowę na wykonanie prac. Opiewa ona na wykonanie ponad 37 km sieci kanalizacyjnej w granicach pasa drogowego wraz z odgałęzieniami do granic poszczególnych nieruchomości. Prace zostaną podzielone na pięć odcinków, których realizacja potrwa łącznie 30 miesięcy. Jak poinformował prezes Góral, firma Instalbud w ciągu 28 dni stworzy w południowym Brwinowie swoją bazę techniczną i przystąpi do rozpoczęcia prac.

– Umowa, którą dziś podpisujemy, to właściwie dwa kontrakty – powiedział burmistrz Kosiński. – Jeden z nich obejmuje budowę kanalizacji sanitarnej w Brwinowie na południe od torów kolejowych. Ta inwestycja jest realizowana w ramach „Czystego życia”, jej wartość to ok. 24 mln zł. Drugi z nich dotyczy budowy kanalizacji deszczowej w ulicach Otrębuskiej, Kubusia Puchatka i Leśnej Polany w Brwinowie. Ten kontrakt realizowany jest poza programem „Czyste życie”, a jego wartość wynosi ok. 933 tys. zł – dodał.

Obecnie gmina przygotowuje się już do kolejnych etapów programu „Czyste życie”. Wkrótce ma zostać rozstrzygnięty przetarg na budowę sieci kanalizacyjnej w Parzniewie, a następnie na budowę kanalizacji sanitarnej w Otrębusach i Kaniach oraz na rozbudowę stacji uzdatniania wody w Brwinowie i Parzniewie. Jak zapewnił burmistrz Kosiński, wszystkie sprawy proceduralne, związane z realizacją programu, zostaną zakończone do października tego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.