Kajaki wrócą do „Potulika”. Kiedy?

Pruszków

Weekendowe pływanie kajakami w jednym z najpiękniejszych parków w Pruszkowie to już żelazna pozycja wśród letnich atrakcji w mieście. Powróci i w tym roku. Jeśli pozwoli pogoda, być może już w połowie maja.

Kajaki w Parku Potulickich cieszą się dużą popularnością. W ubiegłym roku skorzystało z nich kilka tysięcy osób. W soboty i niedziele ustawiały się kolejki chętnych do mobilnej wypożyczalni organizowanej przez miejską pływalnię Kapry. I nic dziwnego, bo na kajakach można było popływać zupełnie za darmo, a urokliwy krajobraz zabytkowego parku w mig przenosił nas w wakacyjny klimat.

Podobnie ma być i w tym roku. Z jedną drobną różnicą. Kapry kajaki dostanie na własność, więc nie będzie już potrzeby korzystania z usług zewnętrznej firmy. – W tym roku kajaki zakupiło miasto. Dzięki temu będzie zwiększona ich dostępność, być może nie tylko w weekedny. Raz w miesiącu będziemy też organizować pływanie dla seniorów – mówi nam Jacek Elżanowski,dyrektor miejskiej pływalni.

Kiedy otwarcie sezonu? – Myśleliśmy o czerwcu, ale jeśli procedury przetargowe na zakup kajaków zakończą się i pozwoli na to pogoda w maju, być może w połowie miesiąca uda nam się je udostępnić – wyjaśnia dyrektor Elżanowski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.