Już można składać wnioski do budżetu obywatelskiego

Podkowa Leśna

Mieszkańcy Podkowy Leśnej mogą już składać swoje pomysły do drugiej edycji budżetu partycypacyjnego. Projekty będą przyjmowane do końca czerwca.

– Co to jest budżet partycypacyjny? Budżet partycypacyjny to proces, w trakcie którego mieszkańcy decydują o wydatkowaniu części budżetu miasta: zgłaszając projekty, dyskutując nad nimi, a potem oddając na nie swój głos – informuje podkowiański magistrat. 

Podczas pierwszej edycji budżetu obywatelskiego wygrały cztery projekty, które mają zostać wkrótce zrealizowane. Mowa o wiacie rowerowej na terenie Zespołu Szkół w Podkowie Leśnej, młodzieżowej strefie aktywności, kule bule przed Pałacykiem Kasyno oraz nasadzenia drzew iglastych oraz krzewów kwitnących po zakończeniu budowy ronda u zbiegu ul. Lipowej, Bukowej, Sosnowej i w okolicach Skweru Ks. Kolasińskiego. 

Podobnie jak w poprzedniej edycji mieszkańcy mają do rozdysponowania 100 tys. zł na realizację swoich projektów. – Każdy mieszkaniec może zgłaszać swoje pomysły. Warunkiem jest zadanie mieszczące się w kompetencjach gminy oraz zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego (w przypadku projektów inwestycyjnych) – czytamy na stronie Podkowy Leśnej.

Pomysły można zgłaszać za pomocą odpowiedniego formularza. Należy do niego dołączyć listę poparcia co najmniej 30 mieszkańców Podkowy Leśnej. Szczegóły i regulamin znajdziecie tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.