Jutro rusza remont al. Wojska Polskiego. Będą utrudnienia

Pruszków

Od wtorku (4 października) wykonawca wchodzi na al. Wojska Polskiego w Pruszkowie. Na odcinku od ul. Powstańców do ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej będzie wymieniana nawierzchnia. – To kontynuacja prac, które prowadziliśmy w lipcu – mówi nam Monika Burdon, rzecznik prasowy MZDW. Wtedy drogowcy wymieniali nakładkę od ul. Brzozowej właśnie do ul. Powstańców.

Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu. Remont rozpocznie się 4 października i zakończy 30 listopada. W pierwszej kolejności drogowcy zajmą się wymianą krawężników. – Na czas tych prac jezdnia zostanie zwężona, a kierowcy do swojej dyspozycji będą mieli po jednym pasie w każdym kierunku. Prace będą trwały codziennie od poniedziałku do niedzieli w godz. 6.00-22.00 – podkreśla Burdon. – Inaczej będzie wyglądała organizacja prac w trakcie układania nakładki. Wtedy z ruchu wyłączona zostanie jezdnia w jednym kierunku, a po drugiej ruch będzie odbywał się w dwóch kierunkach. Następnie ruch zostanie przeniesiony na wyremontowana nitkę, a drogowcy wymienią nakładkę na drugiej jezdni. Identyczne rozwiązanie było stosowane w trakcie wakacyjnego remontu. Dodam, że na czas prac związanych z ułożeniem nakłady wszystkie skrzyżowania z al. Wojska Polskiego będą nieprzejezdne – podkreśla Burdon.

Pojawia się jednak pytanie dlaczego MZDW nie wykonało remontu całej al. Wojska Polskiego w wakacje. – Pierwotnie zakładaliśmy, że remont fragmentu od Powstańców do Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej zostanie wykonany w przyszłym roku. Jednak oszczędności z innych przetargów pozwoliły nam zlecić to zadanie już teraz – zaznacza rzeczniczka MZDW.

Kłopot jednak w tym, że drogowcy szykują się do innej ważnej inwestycji w Pruszkowie. Chodzi tu o poszerzenie „wąskiego gardła” w Al. Jerozolimskich. – Niewykluczone, że oba remonty się na siebie nałożą – dodaje Monika Burdon.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.