Jutro premiera najnowszego pociągu WKD!

Kolej

Choć nowe „wukadki” jeżdżą już od kilku dni to ich oficjalną premierę przewoźnik zaplanował na 3 czerwca. Zaproszeni są wszyscy pasażerowie linii Warszawskiej Kolei Dojazdowej, zatem kto nie miał jeszcze styczności z pociągiem EN100 to dobra okazja aby nadrobić zaległości.

28 maja nastąpiła długo zapowiadana rewolucja w zasilaniu na linii WKD. Zmieniono napięcie sieci trakcyjnej z 600V na 3000V prądu stałego. Spowodowało to szereg zmian, na zawsze przestały kursować 44-letnie pociągi EN94, a na ich miejscu pojawiły się nowe pojazdy wyprodukowane w nowosądeckim Newagu. Przewozy realizowane przez nową serię kolejek zainaugurował pociąg oznaczony symbolem EN100-01 w ramach kursu nr 2202: Grodzisk Mazowiecki Radońska (odj. 5:03) – Podkowa Lesna Główna (przyj. 5:13).

Od tamtej pory nowe „wukadki” regularnie poruszają się po torowisku. Jednak nie wszyscy mieli okazję podróżować nowym nabytkiem WKD. Ale nic straconego. Jutro, 3 czerwca odbędzie się oficjalna premiera pociągu EN100.

– Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych mieszkańców i pasażerów linii WKD na uroczystość związaną z premierą najnowszego pociągu serii EN100 (typ 39WE), która odbędzie się w dniu 03.06.2016 (piątek) o godz. 12:20 na stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska – informuje Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

Redakcja Gazety WPR i portalu WPR24.pl będzie obecna na tym wydarzeniu. Zatem jutro nasi Czytelnicy będą mogli spodziewać się relacji z premiery.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.