Jubileuszowe bieganie

Pruszków

1 października o godz. 9.00 już po raz setny spotkają się biegacze pruszkowskiego Parkrunu. Jubileusz ma mieć wyjątkowy charakter, organizatorzy przewidują rekord frekwencji.

Rozpocząć dzień od biegania, naładować baterię i cieszyć się dobrym samopoczuciem. Z takiego założenia wychodzą pruszkowscy fanatycy zdrowego stylu życia. Spotykają się co sobotę w Parku Potulickich i ruszają w trasę. Bieganie wryło się w ich DNA. 1 października spotkają się na starcie już po raz setny! Aktywność traktują jako dobrą zabawę i okazję do spotkania.

Jubileusz będzie miał wyjątkowy charakter. – Chcemy celebrować setny bieg w szczególny sposób. Uczestniczy otrzymają medale. W przypadku pruszkowskiego Parkrunu jest tak, że liczba uczestników nie jest określona. Nie wiadomo, czy medali wystarczy, ale bez obaw. Każdy zostanie nagrodzony, jeśli będzie to konieczne to medale zostaną dostarczone po biegu. Dla trzech najlepszych pań i panów przygotowaliśmy puchary. Nie zabraknie gadżetów, które przekazał prezydent Pruszkowa oraz urząd miasta – mówi Janusz Wiśniewski, współorganizator pruszkowskiego Parkrunu.

Niewykluczone, że podczas sobotniego biegu padnie rekord frekwencji. Dotychczasowy wynosi 123 uczestników. – Bardzo prawdopodobne, że rekord zostanie pobity. Wiele osób jest chętnych do wzięcia udziału w jubileuszowym Parkrunie. Będziemy biegać do końca świata i jeden dzień dłużej! Liczę również na inwencję uczestników jubileuszowego biegu. Może ktoś zaintonuje sto lat? Zobaczymy – przedstawia Wiśniewski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.