Jest wniosek gmin o wykreślenie linii 400 kV

Region

Trwa cicha walka o wykreślenie kontrowersyjnego przebiegu linii wysokiego napięcia Kozienice-Ołtarzew z Planu Zagospodarowania Przestrzennego Mazowsza. Oficjalny wniosek w tej sprawie złożyły gminy naszego regionu.

Procedura zmiany dokumentu planistycznego województwa mazowieckiego rozpoczęła się na początku tego roku i potrwa do lipca. Wspólne stanowisko w sprawie wykreślenia z niego linii 400 kV pod koniec kwietnia złożyło Porozumienie Gmin, czyli przedstawicieli lokalnych władz m.in. Brwinowa, Grodziska Mazowieckiego, Jaktorowa, Żabiej Woli, Grójca i Tarczyna.

– Porozumienie Gmin z woj. mazowieckiego zwraca się z wnioskiem o wykreślenie z Planu Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Mazowieckiego wyrysu przebiegu napowietrznej linii elektroenergetycznej wysokiego napięcia 400kV Kozienice-Ołtarzew z dnia 3 sierpnia 2016 roku. Wyrys załączony do wskazanego Planu stał się nieaktualny – wobec aktualnych działań i informacji przekazanych przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne PSE oraz PSE Inwestycje SA, zatem nie powinien być elementem oficjalnej dokumentacji zagospodarowania przestrzennego – czytamy w piśmie skierowanym do Adama Struzika, marszałka województwa. – Wnioskujemy jednocześnie, by w miejsce wyrysu przebiegu napowietrznej linii elektroenergetycznej wysokiego napięcia 400kV Kozienice-Ołtarzew z dnia 3 sierpnia 2016 roku znalazł się zapis ogólny, wskazujący jedynie możliwość rozpatrzenia w przyszłości potencjalnych przebiegów wskazanej linii w oparciu o przyszłe analizy Inwestora prowadzone w ramach konsultacji społecznych – dodają samorządowcy.

Podobne wnioski mogą składać sami mieszkańcy. W jaki sposób to zrobić, informujemy tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.