Jest umowa na budowę przychodni

Piastów

Stało się. Władze Piastowa podpisały umowę z firmą, która zajmie się budową nowej filii przychodni lekarskiej. Inwestycja pochłonie ponad 7,9 mln zł.

Planowana od kilku lat budowa nowej filii przychodni po północnej stronie miasta zaczyna się materializować. Na terenie przy al. Piłsudskiego i przedłużeniu ul. Skorupki niebawem powinien pojawić się ciężki sprzęt. Piastowscy włodarze podpisali umowę z firmą Banex z Warszawy, która zajmie się budową obiektu. – Inwestycja ta jest odpowiedzią na zgłaszane przez piastowian postulaty poprawy warunków świadczenia usług medycznych w mieście. Funkcjonująca obecnie w budynku przy ul. P. Wysockiego filia przychodni jest zdecydowanie za mała – informuje piastowski magistrat.

Choć oferta firmy zgłoszona w przetargu była wyższa niż pierwotnie zakładano,to władze miasta za zgodą radnych postawili dołożyć brakujące środki. Budowa nowej filii przychodni pochłonie 7,9 mln zł i potrwa około półtora roku. To oznacza, że mieszkańcy Piastowa po poradę do nowej lecznicy będą mogli wybrać się już w połowie przyszłego roku. 

W budynku nowej przychodni znajdą się poradnia pediatryczna, poradnia stomatologiczna, pracownia USG, punkt szczepień, punt pobrań materiałów do badań , gabinet diagnostyczno-zabiegowy oraz rehabilitacja.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.