Jest przetarg na wyposażenie raszyńskiej hali sportowej

Raszyn

Budowa hali sportowej w Raszynie jest już na tak zaawansowanym poziomie, że gmina ogłosiła przetarg na dostawę i montaż wyposażenia. Co takiego pojawi się wewnątrz obiektu? Kiedy po raz pierwszy mieszkańcy będą mogli skorzystać z przywileii nowej hali?

Praktycznie budowa hali sportowo-widowiskowej dobiega końca. Wewnątrz budynku trwają prace wykończeniowe. Na tę chwilę pogoda sprzyja, więc rokowania w związku z terminowym zakończeniem prac budowlanych są dobre. – Prace budowlane mają zakończyć się do końca września. Według firmy realizującej to zadanie termin ten nie jest zagrożony. Ale po skończeniu prac obiekt trzeba odebrać, a odbiory też trwają odpowiedni czas. Z reguły do dwóch miesięcy. Natomiast dostawę i montaż wyposażenia planujemy zrealizować do września. Mamy nadzieję, że uda się dotrzymać tych terminów, oczywiście jeśli po drodze nie wystąpią nieoczekiwane problemy – mówi wójt gminy Raszyn Andrzej Zaręba.

Sam teren wokół budynku wygląda zupełnie inaczej niż jeszcze do niedawna. W styczniu i lutym nie można było prowadzić prac związanych z wykonywaniem elewacji, a to z uwagi na pogodę. Jednak niedługo później roboty ruszyły z kopyta. Obok hali powstają parkingi, oświetlenie terenu, pojawiła się tablica wyników, obiekt jest cały otynkowany, są też szklane płyty elewacji. Jak wspomnieliśmy na samym wstępie, wewnątrz obiektu trwają już tylko prace wykończeniowe.

Ale wróćmy do tematu wyposażenia. Zadanie to podzielono na pięć części: dostawę i montaż sprzętu sportowego, mebli oraz innych elementów wnętrz, sprzętu informatycznego, dostawę maszyny czyszczącej i wyposażenia łazienek.

W skład pierwszej części, czyli sprzętu sportowego wejdzie głównie wyposażenie siłowni, czyli takie elementy jak: stojak na magnezję, zestaw sztang i ciężarków, wszelkiego rodzaju stojaki, hantle, ławki, piłki lekarskie, ring bokserski, worki treningowe, suwnica do ćwiczenia nóg, modlitewnik, bramka wielofunkcyjna, bieżnie.

Zamówienie dotyczące mebli dotyczy m.in. lady recepcyjnej, zestawu krzesełek, szafek treningowych, mównicy, większych stołów i mniejszych stolików, wieszaków itp. Urządzenia informatyczne to m.in. laptopy, komputery stacjonarne, routery. O czystość zadba maszyna jednotarczowa z odsysaniem i napędem. Tego typu sprzęt zobaczycie najczęściej w galeriach handlowych. Jej wydajność czyszczenia sięga 2 tys. m kw. na godzinę pracy. Natomiast w standardzie wyposażenia łazienek będą: dozowniki mydła, pojemniki na ręczniki papierowe, elektryczne suszarki do rąk oraz włosów i inne elementy.

Termin wykonania tego zamówienia określono na 40 dni od dnia podpisania umowy z wykonawcą. Jak informował wójt gminy Raszyn cała hala wraz z wyposażeniem ma być gotowa do września.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.