Jest przetarg na termomodernizację pruszkowskiego urzędu

Pruszków

Budynek Urzędu Miasta w Pruszkowie przejdzie dawno zapowiadaną termomodernizację. Sprawdźcie jakie prace zostaną przeprowadzone.

O tym, że inwestycja jest w planach pisaliśmy już w marcu 2016 r. Obecnie plany te zaczynają się urzeczywistniać. Pruszkowski magistrat ogłosił przetarg na termomodernizację budynku przy ul. Kraszewskiego, a tym samym poszukuje wykonawcy, który zajmie się przeprowadzeniem tego zadania.

Zakres prac jest dość szeroki. Przede wszystkim cały budynek zostanie docieplony, stolarka okienna i drzwiowa będzie wymieniona, a instalacja centralnego ogrzewania wyregulowana. Planuje się też usunięcie balkonów oraz przebudowę wejścia głównego i rozbudowę wejścia bocznego o wiatrołap wraz z przebudową pochylni dla osób niepełnosprawnych.

Wokół obiektu pojawi się nowe ogrodzenie z fundamentami i cokołami. Kolejne prace będą dotyczyć remontu pomieszczeń piwnic i czterech pomieszczeń na trzecim piętrze. W czasie prac wszystkie wejścia do budynku zostaną zabezpieczone daszkiem ochronnym, a rusztowania zostaną pokryte siatką ochronną w celu zminimalizowania uciążliwości związanych z pracami remontowymi.

Ponadto na budynku zamontowany zostanie zegar i szyld z herbem miasta. – Projekt zakłada zamontowanie dodatkowych elementów dekoracyjnych na frontowej elewacji w skład, których wchodzi herb miasta Pruszkowa, zegar oraz napis. Na elewacji od strony ul. Kraszewskiego projektuje się dekoracyjne oświetlenie elewacyjne – czytamy w dokumentacji projektowej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.