Jest przetarg na parking przy WKD w Otrębusach

Brwinów

W czerwcu na łamach WPR24.pl informowaliśmy, że gmina Brwinów otrzymała dofinansowanie na budowę parkingu przy stacji WKD w Otrębusach. Teraz urząd rozpoczął poszukiwania wykonawcy dla tego zadania – ogłoszono przetarg.

Mieszkańcy Otrębus i okolic chętnie korzystają z możliwości podróżowania pociągami Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Wiele osób przyjeżdża autami, zostawia je przy stacji i przesiada się do pociągów, by udać się w dalszą podróż. Problemem jest tutaj zbyt mały parking.

Niewiele miejsc postojowych powoduje, że pojazdy zostawiane są na pustym terenie obok drogi wojewódzkiej nr 720, czyli ul. Natalińskiej. I właśnie na miejscu tego dzikiego parkingu powstanie nowy – tzw. parkuj i jedź.

Aktualnie z uwagi na deszczową pogodę auta toną w błocie. To się zmieni. Planowana jest budowa parkingu o nawierzchni utwardzonej (kostka betonowa) wraz z odwodnieniem. Pojawią się 42 miejsca postojowe, w tym dwa przystosowane dla pojazdów osób niepełnosprawnych.

Będzie to długi parking w kształcie wąskiego prostokąta z miejscami postojowymi umieszczonymi od strony torowiska WKD. Zakończony zostanie rondem, czy inaczej mówiąc zaokrąglonym placem manewrowym. Wjazd na parking od ul. Natalińskiej.

Nie zapomniano o rowerzystach. Przy parkingu zaprojektowano ciąg pieszo-rowerowy. Co więcej, specjalnie dla nich pojawi się wiata dla rowerów. Będzie to stalowa konstrukcja i jak czytamy w dokumentach: „dopuszcza się ażurowe wypełnienia ścian z elementów kompozytowych lub stalowych”.

Całość uzupełni oświetlenie oraz monitoring.

Wybrany w przetargu wykonawca będzie miał za zadanie zrobienie projektu budowlanego wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę do końca kwietnia przyszłego roku. Natomiast samo wybudowanie parkingu ma zostać zakończone do 6 grudnia 2019 r.

Gmina Brwinów wywalczyła dotację na to zadanie w wysokości 723 tys. zł. To 80 proc. kosztów kwalifikowanych a 60 proc. całkowitych kosztów przedsięwzięcia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.