Jest przetarg na parking przy Centrum Kultury

Grodzisk Maz.

Zgodnie z zapowiedziami władze Grodziska Mazowieckiego przygotowują się do powiększenia parkingu przed Centrum Kultury. Powstanie tam 80 nowych miejsc postojowych.

Powiększenie bazy miejsc dla aut to cześć sporego przedsięwzięcia w centrum Grodziska, ale dla kierowców zapewne najważniejsza. Całość zadania to Budowa parkingu wraz z drogą dojazdową przy Centrum Kultury oraz przebudowa ulicy Cichej z drogami bocznymi.

Co dokładnie planują grodziskie władze? Chodzi o budowę kanalizacji deszczowej w rejonie odcinka drogi i parkingu przy ulicy Kościuszki, budowę oświetlenia na tym samym fragmencie drogi, budowę odcinka drogi wraz z placem parkingowym przy ulicy Kościuszki, przebudowę ulicy Cichej, Gołębiej, Kwiatowej i Grunwaldzkiej. Powstanie zupełnie nowa droga łącząca ulice Kościuszki i Sienkiewicza. Wszystko ma być gotowe do połowy czerwca tego roku.

Roboty obejmą plac na którym obecnie znajduje się lodowisko. Ale to nie oznacza, że tafla zostanie całkowicie zlikwidowana. Miłośnicy jazdy na łyżwach zamiast pod Centrum Kultury będą mogli uprawiać swoją ulubioną dyscyplinę przy ul. Sportowej, gdzie instalacja zostanie przeniesiona.

Szacowana wartość inwestycji to ok. 900 tys zł, ale dokładną kwotę poznamy po rozstrzygnięciu postępowania przetargowego. Wykonawcy mają czas do 8 lutego na składanie swoich ofert.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.