Jest komunikat zarządu szpitala w sprawie tragicznego wypadku

Pruszków

Wracamy do tematu. Zarząd Mazowieckiego Centrum Rehabilitacji „Stocer” wydał komunikat w sprawie wtorkowej tragedii do jakiej doszło w Szpitalu Kolejowym w Pruszkowie.

To wydarzenie wstrząsnęło mieszkańcami Pruszkowa i okolicznych miejscowości. Portal WPR24.pl dotarł do informacji o wypadku w szpitalu przy ul. Warsztatowej, do którego doszło w nocy z 3 na 4 października. Policjanci niestety potwierdzili nasze ustalenia… – Metalowa szafa przygniotła jedną z pielęgniarek. Kobieta w wieku 43-lat zmarła na miejscu – mówiła nam na gorąco podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Do sprawy odniósł się zarząd szpitala w oficjalnym komunikacie. – W dniu 3 października br. w godzinach wieczornych w Szpitalu Kolejowym w Pruszkowie będącym jednym ze szpital MCR „Stocer” Sp. z o.o., pielęgniarka dyżurna uległa wypadkowi. Poszkodowanej udzielono natychmiastowej pomocy medycznej. Zespół reanimacyjny przeprowadził ponad godzinną resuscytację krążeniowo – oddechową. Pomimo podjętych czynności  i podanych leków nie udało się przywrócić akcji serca – informuje Jan Orgelbrand, członek zarządu MCR „Stocer” Sp. z o.o. – O zdarzeniu poinformowana została policja i prokuratura, która przeprowadziła na miejscu czynności. Do ich zakończenia zarząd spółki nie będzie udzielał wyjaśnień – dodaje.

Do zbadania tej sprawy szpital powołał wewnętrzny zespół. – Równocześnie powołany został wewnętrzny zespół do spraw zbadania i wyjaśnienia okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Pomocą została objęta rodzina zmarłej pielęgniarki – podkreśla Jan Orgelbrand.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.