Jest dotacja na wyposażenie przychodni w Piastowie

Piastów

Prawie 4 mln zł dotacji udało się pozyskać władzom Piastowa na nowy sprzęt dla przychodni Piastun i jej filii powstającej przy ul. Piłsudskiego.

To spory zastrzyk dla tej inwestycji. Pieniądze pozwolą też doposażyć istniejącą placówkę przy ul. Wysockiego. – 25 września burmistrz miasta Grzegorz Szuplewski wraz ze skarbnikiem Grażyną Wójcik, dyrektorem SPZOS Piastun Mateuszem Kuczabskim oraz członkiem zarządu województwa mazowieckiego Elżbietą Lanc podpisał kolejną umowę o dofinansowanie dla Piastowa ze środków unijnych. Środki przyznane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 3 mln 862 tys zł przeznaczone będą na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego i diagnostycznego dla piastowskiej przychodni zdrowia – informuje Anna Lorens z piastowskiego magistratu.

Nowe wyposażenie zostanie zakupione m.in. do pracowni kardiologicznej, chirurgicznej, kolonoskopii, gastroskopii, anestezjologicznej oraz rehabilitacyjnej. Ze środków własnych gmin dołoży do nich kolejny milion zł.

– Nowe urządzenia zaczną pojawiać się w przychodni już na początku 2019 roku. Natomiast w nowym budynku będą instalowane w drugiej połowie przyszłego roku, po oddaniu obiektu do użytkowania. Budowa nowej placówki Przychodni Piastun i wyposażenie jej w nowoczesną aparaturę medyczną ma na celu zapewnienie wyższego standardu opieki medycznej. To z całą pewnością przyczyni się do poprawy jakość życia piastowian – zaznacza Lorens.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.