Jest bilet metropolitalny dla Pruszkowa i Nadarzyna

Nadarzyn

Mieszkańcy Nadarzyna mogą już korzystać ze zniżek na zakup biletów okresowych w ramach programu „Warszawa+”. Mieszkańcy Pruszkowa taką możliwość będą mieć od poniedziałku, 1 października.

Zgodnie z zapowiedziami, władze Pruszkowa dopełniły formalności związanych w umową z ZTM. Od 1 października posiadacze Pruszkowskiej Karty Mieszkańca za bilety okresowe zapłacą mniej. Bilet 30-dniowy imienny kosztuje obecnie 180 zł, po przystąpieniu do programu mieszkaniec zapłaci za niego 150 zł. Bilet ulgowy odpowiednio kosztuje 90 zł, posiadacz karty zapłaci 75 zł. Bilet 90-dniowy imienny na obie strefy kosztuje obecnie 460 zł, w ramach „Warszawa+” będzie to koszt 390 zł. Ten sam bilet w taryfie ulgowej kosztuje ulgowy 230 zł, z kartą 195 zł.  Różnicę w cenie biletów pokryje Gmina Miasto Pruszków. Tańsze bilety programu „Warszawa +” mogą być kodowane wyłącznie na spersonalizowanej Warszawskiej Karcie Miejskiej.

Kilka dni wcześniej do programu „Warszawa+”  przystąpił Nadarzyn. Tam również warunkiem skorzystania ze zniżek jest posiadanie Karty Nadarzyniaka. – Od 28 września obowiązuje oferta „Warszawa +”. Oznacza to, że mieszkańcy Gminy Nadarzyn posiadający spersonalizowaną Kartę Nadarzyniaka będą płacili mniej za bilety 30- i 90-dniowe. Dariusz Zwoliński, wójt gminy Nadarzyn wraz ze skarbnik Magdaleną Sieczką podpisali stosowne porozumienie z Zarządem Transportu Miejskiego w Warszawie. Co istotne, Gmina Nadarzyn dofinansowuje ofertę „Warszawa +” zgodnie z III, najwyższym, poziomem dopłat. W związku z tym w przypadku 30-dniowego normalnego biletu na dwie strefy mieszkańcy zapłacą 120 zł, zaś za 90-dniowy 330 zł – informuje nadarzyński urząd gminy.

Zakup biletów jest możliwy w tzw. „pop-ach”, czy punktach obsługi pasażera ZTM. Ich lista znajduje się tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.