Jest 5000 podpisów pod wnioskiem o referendum

Pruszków

Zaledwie tydzień trwało zbieranie podpisów pod wnioskiem o referendum w Pruszkowie. – Mamy już 5000 podpisów – zaznacza Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

W Pruszkowie podobnie jak w Legionowie odbędzie się referendum w sprawie włączenia miasta w granice „Wielkiej Warszawy”. Pomysł na referendum to pokłosie projektu nowelizacji ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy autorstwa posłów Prawa i Sprawiedliwości. Wizja włączenia w granice stolicy 33 gmin odbiła się głośnym echem niezadowolenia nie tylko wśród samorządowców, ale i wśród mieszkańców.

W ciągu tygodnia udało się zebrać ponad 5000 podpisów pod wnioskiem o zorganizowanie referendum. Wymagane minimum to 4500 głosów. – Jesteśmy szczęśliwi, że w tak krótkim czasie udało się nam zebrać wymagane podpisy. Obecnie mamy 5300 podpisów i wciąż dostajemy telefony o kolejnych listach z podpisami. Dokładną liczbę podpisów poznamy w przyszły wtorek bo wtedy zaplanowano spotkanie komitetu – mówi nam Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Czy władze Pruszkowa spodziewają się dobrej frekwencji w dniu referendum? – Trzeba będzie przeprowadzić akcję informacyjną. Liczymy na powodzenie – dodaje Kurzela.

Referendum w Pruszkowie odbędzie się najprawdopodobniej 4 czerwca.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.