Jakie inwestycje w Michałowicach w przyszłym roku

Michałowice

Gmina Michałowice jest koleją gminą naszego regionu, która opublikowała na swoich stronach budżet na 2019 r.

Przyszłoroczne dochody gminy oszacowano na prawie 148 mln zł. Wydatki zaplanowano na kwotę blisko 153 mln zł. Deficyt w gminnym budżecie wyniesie około 5 mln zł.

Jakie inwestycje będą realizowane w gminie w przyszłym roku? Sztandarową inwestycją będzie rozbudowa przedszkola w Michałowicach. Tylko w przyszłym roku gmina wyda na to zadanie niespełna 11 mln zł. W planach jest również przebudowa sali gimnastycznej w szkole podstawowej w Michałowicach oraz modernizacja budynków szkoły w Nowej Wsi.

W gminie powstanie również nowa świetlica w Pęcicach. Na tę inwestycję gmina wyda 600 tys. zł. Jeśli chodzi o rekreację to w Pęcicach Małych powstanie linarium na placu zabaw. W Granicy w przyszłym roku pojawią się nowe ścieżki, mała architektura oraz siłowania plenerowa.

W inwestycjach nie może zabraknąć zadań związanych z budową kanalizacji, wodociągów i przebudową oraz modernizacją dróg. Lista przedsięwzięć jest jak zawsze długa. Najciekawsze z planowanych zadań to:
– przebudowa ul. Bodycha w Regułach i Opaczy Kolonii,
– przebudowa ul. Rzemieślniczej w Nowej Wsi,
– przebudowa ul. Stara Droga w Komorowie Wsi,
– przebudowa ul. Stokrotek w Nowej Wsi,
– przebudowa al. Marii Dąbrowskiej w Komorowie.

Lista planowanych inwestycji jest dostępna tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.