Jaki będzie dalszy los raszyńskiej szkoły?

Raszyn

Reforma oświaty niesie ze sobą szereg zmian. Gmina Raszyn postanowiła zapytać mieszkańców o model nowej szkoły podstawowej. W tym celu urząd przygotował krótką ankietę.

To już pewne. Od września szykują się poważne zmiany w polskiej edukacji. Reforma zakłada stopniowe wygaszanie gimnazjów, a co za tym idzie przywrócenie ośmioklasowej szkoły podstawowej i czteroletniego liceum. Przed samorządami ogromne wyzwanie, gdyż będą musiały odpowiednio wyposażyć placówki, co wiąże się z kosztami. 
 
Raszyn pracuje nad wypracowaniem modelu nowej struktury szkoły podstawowej. Gmina zastanawia się jak zagospodarować budynek gimnazjum nr 1 przy ul. Unii Europejskiej. O zdanie zapytała mieszkańców. –  Konsultacje społeczne mają określony cel i uzasadnienie. Zgodnie z uchwałą Rady Gminy przygotowana została ankieta, w której każdy może opowiedzieć się za konkretną propozycją wprowadzenia zmian w edukacji – wyjaśnia Jolanta Osowiecka, sekretarz gminy Raszyn.

Do wyboru są trzy możliwości. Pierwsza zakłada utworzenie z dniem 1 września 2017 roku drugiej szkoły podstawowej, z kolei przedmiotem kolejnej jest włączenie gimnazjum do szkoły podstawowej. Podane propozycje wymagałyby szybkiego działania. Trzecie rozwiązanie daje nieco więcej czasu na wprowadzenie zmian. Druga szkoła podstawowa miałaby zostać utworzona wraz z początkiem września 2019 roku, zaś do 31 sierpnia 2019 gimnazjum zostałoby włączone do istniejącej podstawówki. Ankietę można pobrać tu

Głos rodziców i opiekunów ma pełnić funkcję doradczą. – W momencie podejmowania ostatecznej decyzji Rada Gminy może kierować się opinią mieszkańców – zaznacza Osowiecka.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.