Jak nasze szkoły wypadły w rankingach?

Region

Portal Perspektywy opublikował ranking szkół ponadpodstawowych w Polsce. W zestawieniach nie zabrakło również szkół z naszego regonu.

Coroczny ranking przygotowywany przez „Perspektywy” to zbiór swoistych wskazówek dla uczniów, którzy kończą naukę w szkole podstawowej i zastanawiają się nad tym jak ma wyglądać ich dalsza ścieżka edukacji. Rankingi to zestawienie najlepszych szkół, nie tylko z dużych miast, ale również z tych mniejszych. Nie dziwi więc, że uczniowie często decydują się na kontynuację nauki w szkole w swoim mieście.

Przejdźmy zatem do rankingu liceów ogólnokształcących. Twórcy tworząc listę brali pod uwagę następujące wskaźniki: sukcesy w olimpiadach (30 proc. oceny), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25 proc. oceny), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45 proc. oceny).

Jak wypadły nasze szkoły? Poniżej prezentujemy listę. Pierwsza liczba to miejsce w rankingu wojewódzkim (klasyfikacja obejmuje 150 najlepszych szkół), druga w ogólnopolskim (klasyfikacja obejmuje 1000 najlepszych szkół):
34/118 Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 5 w Milanówku
63/269 Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie
99/486 Liceum Ogólnokształcące im. Tomasza Zana w Pruszkowie
105/554 Podkowiańskie Liceum Ogólnokształcące nr 60 w Podkowie Leśnej
106/559 Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie
147/827 Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 1 w Milanówku
149/844 Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim
150+/943 Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 23 w Pruszkowie

„Perspektywy” przygotowały również ranking najlepszych techników. Tu na ocenę składały się wyniki: olimpiad (20 proc. oceny), matury z przedmiotów obowiązkowych (20 proc. oceny), matury z przedmiotów dodatkowych (30 proc. oceny), egzaminu zawodowego (30 proc. oceny).

Poniżej zamieszczamy listę sklasyfikowanych w rankingu szkół z naszego regionu. Pierwsza liczba to miejsce w rankingu wojewódzkim (klasyfikacja obejmuje 100 najlepszych szkół), druga w ogólnopolskim (klasyfikacja obejmuje 500 najlepszych szkół):
35/263 Technikum nr 1 w Grodzisku Mazowieckim
48/404 Technikum w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych nr 2 w Grodzisku Mazowieckim
80/500+ Technikum Budowlane w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Pruszkowie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Jak nasze szkoły wypadły w rankingach?”

  1. Miecio pisze:

    Jeśli dobrze zrozumiałem oba licea piastowskie – Nansen i Mickiewicz są pod kreską :/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły