Inwestują w miejsca do zabawy i rekreacji

Grodzisk Maz.

Place zabaw w nowej odsłonie i nowa siłownia plenerowa – z takich atrakcji będą mogli korzystać mieszkańcy Grodziska. Władze miasta ogłosiły już przetarg na realizację prac.

Najmłodsi chętnie korzystają z miejskich placów zabaw. Zwłaszcza w okresie wakacyjnym kiedy mają dużo wolnego czasu. Grodziscy włodarze chcą nieco odświeżyć dwa place zabaw popularne wśród małych mieszkańców place zabaw. O które lokalizacje chodzi? W przyszłym roku nowe atrakcje powinny znaleźć się na placu zabaw przy ul. Bairda oraz przy ul. Kopernika.

W obu lokalizacjach oprócz nowej bezpiecznej nawierzchni pojawią się również nowe zabawki. Przy ul. Bairda dzieci będą mogły korzystać z piaskownicy, kilku sprężynowych huśtawek, kiwaków, karuzeli, zestawu rekreacyjnego huśtawek oraz urządzenie ruchowe. Natomiast przy ul. Kopernika pojawią się takie zabawki jak: przeplotnia, huśtawki sprężynowe, piaskownica, karuzela, huśtawka i stolik do szachów.

To jednak nie wszystko. Na placach zabaw pojawi się również więcej zieleni. Dzięki w upalne dni na placach zabaw pojawi się więcej cienia.

Nowe wyposażenie placów zabaw to jednak nie wszystko. Przy ul. Szczerkowskiego ma pojawić się atrakcja dla młodzieży i dorosłych. Mowa tu o siłowni plenerowej. Ta zostanie wyposażona w następujące urządzenia: podwójny biegacz, wyciskanie, wyciąg, surfer, twister, drabinka, podciąg nóg, wioślarz prasa nożna.

To jednak nie koniec. W Książenicach przy ul. Olszowej ma pojawić się zestaw sprawnościowy do street workoutu oraz stół do ping ponga.

Z nowych urządzeń będzie można korzystać dopiero w przyszłym roku. Wykonawca na realizację prac będzie mia 220 dni od momentu podpisania umowy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.