Impulsy odebrane, tabor w komplecie

Kolej

Wszystkie elektryczne zespoły trakcyjne 45WE Imupuls zostały dostarczone Kolejom Mazowieckim. Pociągi wyprodukowane przez Newag obsługują linię Warszawa-Skierniewice.

To pierwsze tak nowoczesne i spełniające restrykcyjne przepisy Unii Europejskiej pięcioczłonowe pojazdy w Polsce. Według KM pociągi te gwarantują bezpieczeństwo, niezawodność oraz niskie koszty eksploatacji. Ponadto potrafią rozwijać zawrotne prędkości. Jeszcze w sierpniu na łamach naszego portalu informowaliśmy, że Impuls stał się najszybszym pojazdem wyprodukowanym w naszym kraju. Na Centralnej Magistrali Kolejowej pobił rekord jadąc 226 km/h.

– Odebraliśmy ostatni z dwunastu zamówionych pojazdów. Dziękuję panu Prezesowi Zbigniewowi Konieczkowi i pracownikom firmy Newag za doskonałą współpracę oraz zaangażowanie w realizację kontraktu. Termin wynikający z umowy został dotrzymany. Gratuluję sukcesu, jakim jest stworzenie pierwszego polskiego pojazdu zgodnego z TSI. Jak do tej pory Impulsy bardzo dobrze spisują się na torach i bardzo dobrze zostały przyjęte przez naszych pasażerów – mówi Czesław Sulima, członek zarządu KM, dyrektor eksploatacyjny.

Maszyniści zgodnie twierdzą, że to jedne z łatwiej prowadzących się pojazdów torowych, a warunki ergonomiczne są na dobrym poziomie. Póki co, składy 45WE nie sprawiają żadnych problemów. KM twierdzą, że pociągi są bezawaryjne i świetnie sprawdzają się na torach. Pojazdy te mają poruszać się z wysokimi prędkościami nawet do 160 km/h.

Umowa na dostawę Impulsów została podpisana pomiędzy KM a Newagiem, 28 listopada ubiegłego roku. Koszt inwestycji to 257 mln zł, z czego 82 mln zł zostały pozyskane dzięki unijnym dotacjom. Czy zainwestowane środki oraz zaawansowana technologia sprawią, że pociągi na liniach KM zaczną kursować tak, jakby życzyli sobie tego pasażerowie? To pytanie pozostaje bez odpowiedzi.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.