Impreza charytatywna dla Amelki

Grodzisk Maz.

Już w ten weekend w Grodzisku Mazowieckim odbędzie się impreza charytatywna poświęcona Amelce Fornalik, która zmaga się bardzo rzadką chorobą – zespołem Tar, czyli brakiem kości promieniowych w obu przedramionach. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, biorąc w nich udział pomożecie Amelce!

Choroba zwana zespołem Tar charakteryzuje się małopłytkowościa i brakiem kości promieniowych rąk. Niestety z powodu bardzo niskich wartości płytek krwi u Amelki operacja w Polsce nie była możliwa. Dlatego grodziszczanka trafiła do kliniki w Hamburgu. Aby jej rączki były sprawne na tyle, żeby mogła samodzielnie funkcjonować dziewczynka musiała przejść szereg skomplikowanych operacji – łącznie było ich siedem.

Obecnie Amelka radzi sobie „trudnościami dnia codziennego”, ale konieczna jest rehabilitacja i coroczna wymiana ortez. Wszystko to wykonywane jest pod okiem lekarzy z Hamburga. Łączne koszty takich zabiegów nie są małe… Dlatego aktywne osoby z Grodziska Mazowieckiego, specjalnie dla Amelki, postanowiły zorganizować imprezę charytatywną.

Jakie atrakcje czekają na uczestników? Trudno wymienić wszystkie, ale można spodziewać się m.in. pokazów tanecznych, akrobatycznych, maratonów zumby – dla tych młodszych i nieco starszych, animacji dla dzieci czy konkursów z nagrodami. Wymienione sekcje poprowadzą profesjonalni instruktorzy, dlatego też szykuje się świetna zabawa! Wszystkie szczegóły na temat tego wydarzenia można znaleźć na tej stronie facebookowej.

Wstępem na impreze jest cegiełka o wartości 20 zł, które trafią do piszki fundacji, w której jest Amelka. Impreza odbędzie się już 21 stycznia (sobota) o godz. 18.30 w grodziskiej hali sportowej przy ul. Westfala 3.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.