Iluminacje świąteczne zagoszczą w gminach

Pruszków

Jak co roku przed świętami gminy dekorują ulice, parki i skwery świetlnymi ozdobami. Nadaje to miejscowościom urzekający klimat. Gdzie i jakie elementy będzie można podziwiać?

Tysiące kolorowych lampek rozświetli Pruszków. Zobaczymy je m.in. przy ulicach: Kraszewskiego, Al. Jerozolimskich, 3 Maja, Promyka, Niecałej czy Sprawiedliwości. Zaś nowe ozdoby latarniane pojawią przy ul. Poznańskiej. To nie wszystko, przy ul. Kraszewskiego zjawią się świecące bałwanki i choinki, przybrana zostanie również fontanna w Parku Kościuszki, a przy ul. Niecałej oraz przed urzędem miejskim staną dwie duże choinki. Efekt dopełnią lampki na drzewach.

Magiczna atmosfera zbliżających się świąt nie ominie Grodziska Mazowieckiego. Bożonarodzeniowy klimat uświetni wielka iluminacja tysięcy lampek na drzewach, słupach i banerach. Mieszkańcy będą mogli podziwiać duże choinki przed Centrum Kultury, na Placu Zygmunta Starego, w Parku Skarbków i na Stawach Walczewskiego. Inne dekoracje świąteczne będą obecne m.in. na deptaku, ul. Orzeszkowej czy Spółdzielczej.

W Brwinowie ciepły świąteczny klimat zapewni iluminacja ronda i fontanny na rynku. W centrum miasta, na drogach wyjazdowych oraz innych mniejszych uliczkach ozdoby pojawią się  na latarniach. Dodatkowym uzupełnieniem będą lampki na drzewach.

Świecidełka stworzą magiczny klimat, także i w Podkowie Leśnej. Ubrane zostaną zabytkowe lipy przy ul. Jana Pawła II i niedawno zasadzony świerk w Parku Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.

Oficjalne włączenie iluminacji świetlnej w Milanówku odbędzie się przy ul. Warszawskiej, przed Willą Matulka (poczta). Miasto-ogród również rozświetlą latarniane ozdoby i kolorowe lampki umieszczone na drzewach.

Również gmina Michałowice zadbała o iście świąteczny klimat. Przed urzędem miejskim w Regułach przy al. Powstańców Warszawy pojawią się choinki, w samych Michałowicach przy strefie rekreacji świetlnie udekorowana zostanie fontanna. Ozdoby świąteczne na słupach latarnianych pojawią się na większości głównych ulic całej gminy m.in.: przy skwerze Urzędu Gminy Michałowice, Polnej, Ryżowej, Raszyńskiej, Szkolnej, Głównej czy Komorowskiej.

Dwa podświetlane anioły oraz lampki na świerku pojawią się przy Pl. Poniatowskiego przed budynkiem Ośrodka Kultury w Nadarzynie. Na samym budynku umieszczony zostanie podświetlony zegar. Sople, gwiazdy oraz choinka staną przed urzędem gminy. Na głównej alei w parku w Młochowie zaświecą się ozdoby przypominające płatki śniegu.

W Piastowie pojawią się te same ozdoby co rok temu. Latarnianymi bombkami, dzwoneczkami i choinkami zaświecą m.in. ul.Warszawska, al. Wojska Polskiego, al. Krakowska, ul. Powstańców Warszawy.

Raszyn także postawił na dekoracje umieszczane na latarniach. Jednak największą atrakcją będzie duża choinka zlokalizowana przed urzędem miejskim przy ul. Szkolnej.

Większość iluminacji w gminach będzie gotowa 6 grudnia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.