III sesja Rady Miejskiej w Piastowie

Region

Wybór przewodniczącego Rady Miejskiej, przedstawienie informacji przez burmistrza dotyczących działań pomiędzy sesjami oraz podjęcie uchwały w sprawie wyznaczenia dodatkowego przedstawiciela do składu Zgromadzenia Międzygminnego Związku Komunalnego w Brwinowie – to tylko część spraw, którymi zajmowali się radni podczas III sesji Rady Miejskiej w Piastowie.

Pomimo że była to ostatnia sesja Rady Miejskiej przed świętami, początkowo przebiegała w wyjątkowo burzliwej atmosferze. Kontrowersje wzbudziło rozpoczęcie obrad przez dotychczasowego przewodniczącego Rady – Krzysztofa Smolagę, który, w związku z powołaniem na stanowisko zastępcy burmistrza Piastowa zrezygnował z pełnienia funkcji przewodniczącego.

– Czy to są jakieś igrzyska polityczne? Straciliśmy czas i papier – denerwowała się jedna z radnych – Agata Korczak.

Ostatecznie udało się zażegnać spór i radni mogli kontynuować obrady.

Burmistrz Piastowa – Marek Kubicki poinformował o wydaniu dziewięciu nowych zarządzeń, wśród nich znalazło się m.in. powołanie gminnego biura do przeprowadzenia Narodowego Spisu Powszechnego oraz zarządzenie w sprawie ustanowienia 24 grudnia dniem wolnym od pracy.

Kolejnym punktem obrad był wybór przewodniczącego Rady Miejskiej. Spośród dwóch kandydatek: Marii Ziółek i Agaty Korczak radni na przewodniczącą wybrali Marię Ziółek.

Wyjątkowo miłym akcentem piastowskich obrad była wizyta harcerzy, którzy przekazali radnym betlejemskie światełko pokoju. Dwóch księży zainicjowało zaśpiewanie kolęd, odmówiono modlitwę, a na koniec wszyscy podzielili się opłatkiem.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.