Harmonogram Fun Podko

Region

Fun Podko to organizowany cyklicznie festiwal sztuki ulicznej i skateboardingu. Już w najbliższą sobotę po raz czwarty zawodnicy, artyści, tancerze i widzowie zgromadzą się przed Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej.

W poprzedniej edycji w zawodach wzięło udział 22 zawodników, a na after party zagrali drum’n’bassowi DJ-e z kolektywu Greenhouse Effect oraz funkowo-rapowi DJ’e Spike i Ojciec Karol. Zawody deskorolkowe poprowadzili i sędziowali Piotr Dabov z Łodzi oraz Tomek Stojewski.

W trackie tegorocznego festiwalu zaplanowane są m.in. otwarcie skateparku, jam graffiti, hiphopowe sety DJ-skie, otwarte zawody deskorolkowe i koncerty rapowe.

W jamie graffiti udział weźmie około 10 uznanych writerów, m.in. Trisn a.k.a. Pysk, Atok czy S87 a.k.a. Spon. Atrakcją będą dwie wspólne prace, które wykonają kolektywnie writerzy Johny Lemonade, Okse i Wers oraz Nieuk, Keor i Kuler. Jedną ściankę do dyspozycji i „nauki sprayowania” dostanie też młodzież z ekipy Nowe Formy Sztuki prowadzonej przez współpracownicę CKiIO, Maję Piotrowską.

Sety DJ-skie zagrają DJ Jano, na co dzień grający z ekipą Syrop z Aloha Entertainment oraz młody DJ z warszawskiego Bemowa – DJ Wash. Będą to sety w klimatach klasycznego i oldschoolowego hip-hopu. Muzycznie będą to lata 80-e i 90-e, funk, złota era i soul.
 Zawody deskorolkowe sędziować oraz komentować będą: Piotr Dabov oraz Michał „Korej” Wydrzyński.  Zachęcamy młodych deskorolkowców do zapisów w dniu imprezy albo pisząc na mail marta.janowska@ckiopodkowa.pl. Do wygrania będą atrakcyjne nagrody ufundowane przez sieci skateshopów.

Koncerty rapowe zagrają grodziski imprezowy zespół Beer Beer oraz finalista konkursu Coke Live Fresh Noise, duet Zaginiony / Skajsdelimit. Support przed nimi zagra młody grodziski duet hiphopowy Omlet&Słaby.

PLAN IMPREZY – 21 MAJA 2011.
14.00-20.00 – Jam graffiti.
15.00-22.00 – DJ’s.
16.00-17.00 – Treningi zawodników.
17.00-20.00 – Zawody skateboardowe.
20.00-22.00 – Koncerty rapowe.

Miejsce: skatepark przy CKiIO, ul. Świerkowa 1 w Podkowie Leśnej. Dojazd z Warszawy kolejką WKD (stacja Podkowa Leśna Główna) albo trasą Warszawa-Żyrardów.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.