Harmonogram wywozu odpadów w smartfonie

Michałowice

Zdarza się, że z nadmiaru obowiązków zapominamy o terminie odbioru odpadów. Mieszkańcy gminy Michałowice nie muszą mieć już obaw – z ratunkiem przyjdzie im aplikacja „Eco harmonogram”.

Każde gospodarstwo produkuje odpady, których ilość czasami nas przeraża. Gdy w pędzie codzienności zapomnimy przygotować śmieci do odbioru, nie jesteśmy zadowoleni. Trzeba czekać na kolejny termin… Przy okazji pojawia się mnóstwo pytań. Czy przygotować odpady suche czy zmieszane? Kiedy mija termin płatności? Dla jednych ratunkiem jest zapisywanie wszystkiego w kalendarzu, inni stawiają na pamięć, a ta bywa zawodna. Są też i tacy, którzy sprawdzają wszystko w internecie. 

Mieszkańcy gminy Michałowice mogą korzystać z pewnego udogodnienia. Wszelkie informacje na temat wywozu odpadów będą mieli w… kieszeni. A dokładniej mówiąc – w swoim smartfonie. Wystarczy pobrać aplikację „Eco harmonogram”, wpisać miejsce zamieszkania i terminy odbioru odpadów na pewno nam nie umkną.

Aplikacja może okazać się również pomocna w innych kwestiach. – Pomaga ona także właściwie segregować odpady oraz dodatkowo posiada informację o bieżącym stanie jakości powietrza na podstawie danych z najbliższej stacji Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, która w przypadku naszej gminy znajduje się w Piastowie – informuje gmina Michałowice.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.