Harcerze w akcji dla Muzeum Dulag 121

Region

W środowe popołudnie 16 czerwca harcerze z pruszkowskiego Hufca ZHP przeprowadzili na ulicach miasta akcję informacyjną o rozpoczynającej się zbiórce pamiątek dla powstającego Muzeum obozu Dulag 121.

Akcja zbiórki pamiątek, dokumentów, informacji i wspomnień mieszkańców Pruszkowa dotyczących obozu przejściowego dla mieszkańców Warszawy – Dulag 121, odbywała się będzie od 18 czerwca do 1 października 2010. Zbiórce patronują wspólnie Starostwo Powiatowe w Pruszkowie oraz Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie. Chcą one przy pomocy szeroko nagłośnionej wśród mieszkańców Pruszkowa i okolic akcji dotrzeć do jak największego kręgu ludzi pamiętających tamte czasy lub do członków ich rodzin przechowujących rodzinne pamiątki. Cennymi eksponatami dla powstającego muzeum będą nie tylko dokumenty, przedmioty i fotografie, ale także zachowane wspomnienia.

Pruszkowscy harcerze przemieszczając się w różne rejony miasta zabytkowym autobusem rozdawali ulotki przechodniom na ulicach, na dworcach i w sklepach oraz zachęcali ich do udziału w akcji.

– Chcemy dotrzeć do nieznanych informacji o losach więźniów Dulagu 121 oraz relacji o pomocy udzielanej im przez mieszkańców Pruszkowa – informowali druhowie spotkanych pruszkowian zachęcając do kontaktu z Pogotowiem Archiwalnym Pruszkowskiego Starostwa.

My także podajemy wszystkim zainteresowanym ten adres:
Pogotowie Archiwalne – Starostwo Powiatowe
Pruszków, ul. Drzymały 30,  Tel. 22 738 1400
Czynne od poniedziałku do piątku w godz. 13.00 – 16.00

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.